Sosyal Türk
Haber, Video ve Teknoloji

250 Milyon Dolarlık Ev Resimleri

Sinema salonu 2 milyon değerinde olan 1 trilyonluk ev sizi de şaşırtacak!

0 65

Şaka gibi değil mi? Videosunu izleyeceğiniz ya da resimlerini göreceğiniz bu evin değeri şu anda tam 250 milyon dolardır. Yani türk lirası bazında bakacak olursak neredeyse eski parayla 1 katrilyon liradır.. Birçok kişinin hayal bile edemediği bu parayla Bruce Makowsky, kendisine ev yaptırmış. Peki bu evin özelliği nedir? Buyrun birlikte inceleyelim..

250 milyon dolarlık ev

250 milyon dolarlık ev resimleri

Evde yok yok desek abartmış olmayız. Çünkü hakikaten evde yok, yok. Aklınıza gelebilecek her türlü eğlence, ihtiyaç, ihtiyaç fazlası şey düşünülmüş. Helikopter pistinden golf sahasına, bowling salonundan sinema salonuna, spor salonlarınların yüzme havuzlarına, teleskoplardan eğlence odasına kadar aklınıza ne geliyorsa her şey bu evde mevcuttur. Eğer Iron Man filmini izlemişseniz, Stark’ın evine benzer bir ev olduğunu söyleyebiliriz. Sadece evin içinde uçarak giden bir zırh yok. Ya da var mı? Orasını bilemiyoruz… 🙂

Bel Air Mansion $250 million dollars house.

Bu devasa ve ultra lüks evin sahibi QVC el çantalarının sahibi olan Bruce Makowsky’dir. Evin içerisinde özel alanların dışında 12 yatak odası, 21 banyo, 3 mutfak ile birlikte 2 yıllık maaşların peşin olarak ödenmiş 7 tane tam zamanlı çalışanı bulunuyor. 250 milyon dolarlık bu ev fiyatının içine 30 milyon dolarlık klasik araba koleksiyonu da dahil edilmiştir.

250 milyon dolar degerindeki ev

Böyle bir evde takdir edersiniz ki güvenlik önlemleri en üst seviyededir. Hassas alarmlar, yüz tanıma, parmak okuma sistemleri vs.. hepsi evde düşünülmüş. Birazdan resimlerini paylaşacağım sinema salonunun fiyatı bile dünyadaki büyük bir çoğunluğun hayatlarında göremeyecekleri bir parayla yapıldı.

250 milyon dolarlik ev sinema salonu

Sinema salonunda James Bond figürleri kullanılmıştır. Koltuklar full otomatik, kontrol edilebilen ve masaj yapabilme özelliklerine sahiptir. Sinema salonu bile bu evde yaşamak için yeterli bir sebeptir. Peki merak editor musunuz bu sinema salonu kaç paraya mal olmuştur diye? Bu salonun değeri 2 milyon dolarcıktır. 🙂

250 milyon dolar ev araba koleksiyonu

 

Onlarca klasik ve modern aracın yanı sıra 130 tane paha biçilmez sanat eseri bulunuyor. Bu arada bu evin fikri nasıl geldi biliyor musunuz? Şimdiye kadar yat-tekne sattıkları milyarderlerin yatlarına yaptırdıkları özel alanları görünce gelmiş. Şimdiye kadar buna benzer 9 farklı ev satan milyarder iş adamı bu evi ne yapacak şimdilik bilinmiyor.

250 million dollars kitchen room

Kim bilir? Belki de 250 milyon dolar değerindeki bu evi bir başkasına 300 milyon dolara satıp ticaret yapacaktır. Ya da içinde bir ömür boyu yaşayıp, gününü gün edecektir. Bu arada unutmadan söylemek istiyorum. Çalışanları ne kadar maaş alıyor bilemiyorum ama 2 yıl boyunca, tam zamanlı olarak alacakları maaş peşin olarak ödenmiş durumdadır. 🙂 Çalışmak ister miydiniz?

Bir Cevap Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.