Modern technology gives us many things.

Aç Ayı Oynamaz Atasözü Anlamı Nedir?

Aç ayı oynamaz atasözü ile ilgili kompozisyon örneği

Aç ayı oynamaz Atasözü
0 129

Aç ayı oynamaz atasözü, ülkemizde en çok kullanılan atasözlerinden bir tanesidir. Çünkü maalesef Türkiye’de çalışanın hakkını ödemeden karşılığında çok iş yapmasını bekleyen kurum/kuruluşlar olduğundan dolayı bu söz halk arasında gerek espirili olarak gerekse ciddi manada çok sık kullanılmaktadır.

Aç ayı oynamaz anlamı

Aslında direkt olarak cümlenin anlamına baktığımızda, sadece ayıların değil, hiç bir canlının aç karnına hareket etmesi, yaşamını sürdürmesi biyolojik olarak mümkün değildir. Bu bakıma insanların, hayvanların, bitkilerin hatta mikroskobik canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için enerji ihtayaçlarını bir şekilde karşılamaları gerekir. Bunu da dışarıdan besin alarak gerçekleştirmektedirler.

Aç ayı oynamaz atasözünün anlamı ise tam olarak buna karşılık gelmektedir. Eğer çalışanlara yahut çevrenizdeki insanlara bir iş yaptırmak istiyorsanız, onların size sadık olmalarını istiyorsanız öncelikle onların karınlarını doyurmanız gerekmektedir. Aksi halde işlerinizi yarım yamalak yapacaklar veya hiç yanaşmayacaklardır.

Aç ayı oynamaz ile ilgili kompozisyon

Aç ayı oynamaz atasözü ile ilgili bir kompozisyon örneği istiyorsanız bu yazıyı kendi yorumunuzla açıklayarak, ödevinizi yapabilirsiniz. Daha verimli olmak için kendi görüşlerinizi ekleyip, düzeltmeyi unutmayın. Herkes sizin gibi aynı ödevi öğretmenine verirse toplu olarak düşük not alma olasılığı artacaktır. O nedenle kendi görüşleriniz kompozisyonlarda önemlidir.

Görsel kaynağı: @KACicekci

BUNLARA BAKTINIZ MI?

Konuyla Alakalı Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.