Bitkisel zayıflama yöntemleri mi? Kimyasal ilaçlar mı? Nasıl zayıflarım?

Nasıl zayıflarım sorusu 2021 yılında en çok sorulan sorulardan biriydi. Peki neden kilo veremiyoruz? Bu yazımda zayıflamak için bitkisel zayıflama yöntemleri mi yoksa kimyasal zayıflama ilaçları mı etkilidir konusu üzerinde duracağız. Haydi başlayalım...

Zayıflama, kilo verme, bitkisel ilaçlar

Yıl 2021. Zayıflama için hangi yöntemi tercih ediyorsunuz? Bitkisel zayıflama yöntemleri mi yoksa kimyasal zayıflama ilaçları mı? Halen bitkisel zayıflama çayları yahut, kimyasal ilaçlar ile kilo vermek isteyenler var. Anlıyorum fakat dikkat edilmesi gerekiyor. Mutlaka doktor, diyetisyen görülmesini tavsiye ediyorum.


Kilosuyla mutlu olan belli azınlığın dışında zannedersem hemen herkes fit bir vücuda sahip olmak, rahat bir nefes almak yahut da güne dinç bir şekilde uyanmak ister. Bunun için fazla kilolardan kurtulmak, zayıflamak gerekir.

Bunu hepimiz biliyoruz değil mi? Kilo vermek, zayıflamak, sıkı bir vücuda sahip olmak… Erkek yahut kadın, herkes bunu hayal eder. Peki neden halen obezite ile mücadele ediyoruz? Neden kilo almaya devam ediyoruz yahut da zayıflayamıyoruz?

Çünkü bir yerlerde yanlış yapıyoruz. Eğer düzenli bir işiniz varsa, iyi-kötü hareket ediyorsanız ve ne yerseniz yarıyorsa bir yerlerde yanlış giden bir şey var demektir. Bu yediklerinizle alakalı olabilir. Sağlığınızla alakalı olabilir. Yeterince hareket etmememizle alakalı olabilir. Yahut da dengesiz beslenme ile alakalı da olabilir. Her ne olursa olsun yanlış olan şeyin düzeltilmesi gerekiyor.

Bunun için bir diyetisyeni görmeniz sağlıklı bir şekilde kilo vermenizde etkili olacaktır. Çünkü zayıflama bir süreçtir. Beslenme alışkanlığıyla alakalı bir durumdur. Eğer sabır göstermez, metabolizmanıza uygun beslenmezseniz kilo vermekte zorlanacağınız gibi aksine daha fazla kilo alabilirsiniz.

Yıllardır, gerek TV programlarında ünlülerin yaptığı reklamlarla olsun yahut da sosyal medya hesaplarında paylaşılan ürün tanıtımlarıyla olsun milyonlarca kişi bugüne kadar içinde sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmayan veya bitkisel zayıflama ilacı olduğu iddia edilen ürünleri kullandı. Bazı ürünler daha sonra ölüm haberleri ile anılmaya başlandı. Buna rağmen satışı bir şekilde yapılmaya devam ediyor.

Buna rağmen insanlar halen anlamadığım bir şekilde, bakanlık onayı olmayan ürünleri kullanmaya devam ediyorlar. Anlıyorum! Kilo vermek istiyorsunuz, fit bir vücuda sahip olmak istiyorsunuz. Belki düğün zamanınız gelmiştir ve hayatınızda belki de 1 defa giyeceğiniz gelinlikler içinde bir kuğu gibi görünmek istiyorsunuz fakat bu işin doğru yolu bu değildir.

İçinde ne olduğunu bilmediğiniz ürünleri kullanmak sizde telafisi mümkün olmayan hasarlara neden olabilir. Evet, belki de hiç bir etkisi olmayacaktır, size bir zarar vermeyecektir ama hiç bir zayıflama ilacının size oturduğunuz yerde kilo verdirmeyeceğini lütfen unutmayınız.

Ne yapmak gerekiyor?

Kilo vermenin etkili yollarından bir tanesi spor yapmaktır. Mutlaka spor yapmayı alışkanlık haline getiriniz. Ne olursa olsun günlük 1 saatlik yürüyüş size büyük yol aldırır.

Bunun yanında vücut gerdirme hareketleri ile yağların yakımını hızlandırabilirsiniz. Spor yaptığınız esnada yahut da henüz vücudunuz soğumamışken karın yağlarını sıkılaştırma, basen bölgesini gerdirme hareketlerini yaparak fazla yağların yakımını hızlandırabilirsiniz.

Su tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Bol su tüketmek vücuttaki yağların yakımını hızlandıracaktır. Toksinlerin vücudunuzu terk etmesinde yardımcı olacaktır. Size dinçlik verecek, yorgunluk hissinizi alacaktır. Vücudunuzu sürekli su girişi sağlamalısınız.

Yukarıda saydığım bu şeyler size kilo vermenizde yardımcı olacaktır fakat her insanın metabolizmasının farklı olduğunu hatırlatır, size uygun diyet yöntemini diyetisyenlerin yahut da konuyla alakalı doktorların önereceğini sakın unutmayın.

Herkese sağlıklı ve güzel günler dilerim.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bitkisel zayıflama yöntemleri mi? Kimyasal ilaçlar mı? Nasıl zayıflarım?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!