Byetta zayıflama iğnesi nedir? Obezite ilacı kullananlar ve yorumları 2021

Byetta obezite iğnesi ile alakalı bu inceleme yazımızda byetta kullananlar tarafından paylaşılan 2021 kullanıcı yorumları ve -şikayetleri- yayınlanmaktadır. Tüp mide ameliyatı olmadan önce obezite hastalarının kullanması için tavsiye edilen byetta zayıflama iğnesi ile alakalı merak edilen soruları sizler için araştırdık. İşte detaylar...

byetta kullananlar obezite yorumları
byetta kullananlar

Byetta nedir? Bu inceleme yazımızda sizlerle birlikte byetta iğnesi ile alakalı detayları tartışacağız. Genel olarak uzman doktorlar tarafından tüp mide ameliyatı olmak isteyen hastalar için ameliyat öncesi kullanılması tavsiye ediliyor. Eczanelerde satılıyor. Reçete ile alınmak zorundadır. Piyasada hem 5 mikrogram hem de 10 mikrogram paketleri bulunuyor.

BYETTA NEDİR?

Diyelim ki kilolarınızla başınız belada. Obezite tedavisi görüyorsunuz veya tüp mide ameliyatı olacaksınız. Ameliyat öncesi uygun olup olmadığınızı kontrol etmek için endokrin uzmanı sizi görür, muayene eder. Eğer bu ilacı kullanmanız gerekiyorsa ameliyattan önce ilacı kullanmanızı tavsiye eder. Yok eğer her şey yolundaysa, direkt ameliyatı yapacak doktora sizi havale eder ve siz de ameliyatınızı artık rahat bir şekilde olabilirsiniz.

thumbnail
İlişkili Yazı
Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları 2021

Kalem benzeri bir şişenin içinde şeffaf bir sıvıdır. Eğer kullandığınız bu kalem benzeri şeyin içindeki sıvı biterse kalemi çöpe atıyorsunuz, yeniden kullanılabilir değildir. Her kalemin içinde 30 gün boyunca size yetecek kadar çözelti bulunuyor. Aslında bu ilaç kan şekerini kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Byetta’nın etken maddesi Eksenatid olup, alacağınız pakete göre her bir şişede 5 mg veya 10 mg bulunmaktadır. İlaç AstraZeneca firması tarafından geliştirilmiştir. Satış fiyatı 220 TL ile 300 TL aralığındadır. Zaten reçeteli bir ilaç olduğunu yukarıda yazmıştım.

Byetta ilacı kimler kullanamaz?

Bu ilaç ile alakalı olarak 18 yaşından küçük kimseler için kullanılması tavsiye edilmiyor. İlacı geliştiren kişiler 18 yaşından küçüklerde test yapmadıkları için sonuçları hakkında bilgiye sahip değiller. Ayrıca emziren kadınlar veya hamile kadınlarda da test yapılmadı için için sonuçları bilinmiyor. Bunun için doktora danışmanız tavsiye ediliyor.

Byetta kullanımı nasıl olmalıdır?

Yemeklerden sonra kullanılması tavsiye edilmiyor. Bu ilacı yemek yemeden yaklaşık 1 saat önce kullanmanız öneriliyor.  Tabii illa ki bir saat olmak zorunda değil. Diyelim ki yemek saatiniz var ve 1 saat önce bu ilacı almayı unuttunuz. Yarım saat öncesinde yahut 15 dakika öncesinde alsanız da bir sorun olmayacaktır. Daha fazla kullanma talimatı için şuraya tıklayınız.

BYETTA KULLANANLAR

Sözü çok uzatmak istemiyorum. Birçok yerde saçma sapan bilgilerle insanların zamanı çalınıyor. Burada ise byetta kullananlar, ürün ile alakalı görüşlerini ve merak ettikleri soruları paylaşıyorlar. Sayfanın yorum kısmında yapacağınız yorumlar byetta kullanmak isteyenlere fikir verecektir.

Tepki Ver | _zg_n28
1
mutlu
Mutlu
28
_zg_n
Üzgün
7
sinirli
Sinirli
5
_a_rm_
Şaşırmış
4
vir_sl_
Virüslü
Byetta zayıflama iğnesi nedir? Obezite ilacı kullananlar ve yorumları 2021

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!