Sosyal Türk
Haber, Video ve Teknoloji

Green Card 2017 Başvuruları Yeşil Kart DV2019 Tarihleri

0 118

Merhabalar. İnternette green card başvuruları yapıyoruz diyerek insanları dolandırmaya, kandırmaya çalışan epey firma / kişi bulunmaktadır. Bu yazımızda yeşil kart dv2019 başvuru tarihleri hakkında bilgi vererek dikkat etmeniz gereken hususları sizlerle paylaşacağım. Lütfen green card başvurusu yapmadan önce dikkatli okuyunuz, aşağıdaki kaynak kısmından paylaşacağım linkleri takip ederek adım adım nasıl başvuru yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Green Card Nedir?

Öncelikle bilmeniz gerekir ki green card başvuruları tamamen ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bunun için ne Amerikan hükümeti ne de Türkiye’deki Amerikan konsolosluğu bir ücret talep etmemektedir. Green Card aslında çeşitlilik vize programı kapsamında amerikada yaşama ve çalışma hakkını kazanan insanlara verilen bir kimliktir. Türkiye’de buna yeşil kart denilse de aslında bir nevi vizedir. Green Card sahibi olabilmenin çeşitli yolları bulunsa da biz burada çekiliş yönetimi üzerinde duracağız. Diğer yöntemleri de inşaallah zaman olursa başka bir konuda açıklamaya çalışacağız.

Her yıl tüm dünya genelinde 50 bin kişinin çekiliş yöntemi ile green card sahibi olduğunu bilmekteyiz. Amerika’nın bunu yapmasındaki amaç hem kendi ülkesindeki çok kültürlülüğü arttırarak büyük devlet olduğunu göstermek hem de kendisine iş gücü sağlayacak insanları sağlamaktır. Elbette kendine tehdit olarak görmüş olduğu bazı ülkelerden göçmen kabul etmemektedir. Bir de son 5 yılda 10 binden fazla göçmen yollamış olan ülkeleri de bu çekilişe dahil etmemektedir. Bu sene bildiğim kadarıyla britanyadan bazı ülkeleri, bangladeş, pakistan gibi ülkeleri ve yeni başkan Donald Trump’ın imzalamış olduğu kararnameyle Suriye, Irak gibi ülkelerden de alım yapılmayacaktır. Türkiye bu liste içerisinde değildir. Türkiye’deki insanlar green card başvuruları yapıp, amerikaya gidebilirler.

Green Card 2017 Başvuruları Başlıyor DV2019

Green Card 2017 Başvuruları

Bu sene yapacağınız green card başvuruları DV2019 çekilişi olup Ekim ayında yapılacaktır. Sadece resmi konsolosluk sitesinden başvurular yapılmaktadır. Bu siteye aşağıdaki kaynaklar kısmından ulaşabilirsiniz. Resmi siteleri nasıl anlayacağım diyenler için uzantısı “.gov” olan siteler resmi devlet kurumları olduğunu belirttikten sonra bilgilerinizi paylaştığınız sitenin de mutlaka “.gov” uzantılı olduğunu kontrol ediniz diyerek sözlerimi yavaş yavaş noktalayayım.

Green Card başvurusu yapacağınız resmi internet sitesi www.dvlottery.state.gov şeklindedir.

İnternet üzerinden green card başvurusu yapan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar sizin bilgilerinizi aldıktan sonra adınıza başvuru yapıyorlar. Tüm bilgilerinizi vermek gerektiğinden dolayı ne kadar güvenilir olacakları tartışılır!.. O nedenle kendiniz başvuru yaparsanız daha güvenli olacaktır. Bu konuda green card başvurusu yapıp, amerikaya yerleşmiş olan insanların açmış oldukları blog sitelerini takip ederek onların tecrübelerinden istifade edebilirsiniz.  Konuyla alakalı olarak aklınıza takılan tüm soruları green card başvuruları başlıklı bu yazıdan sorabilirsiniz.

Kaynak Green Card Resmi Sitesi
Üzerinden Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır - Video

Bir Cevap Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.