DV2024 Green Card Başvuru Sitesi Değişti!

Green Card başvurusu yapılan resmi internet sitesi değişti. Her yıl 50 binden fazla kişinin green card çekilişini kazanarak Amerika'ya gittiğini biliyor muydunuz? Siz de resmi internet sitesi üzerinden ücretsiz green card başvurusunu yaparak, ABD'ye gitme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Green card başvuru sitesi değişti DV2024

Green Card, binlerce kişinin her yıl yasal olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak oturum ve çalışma izni alabilmeleri için yine ABD tarafından çekiliş yoluyla dağıtılan bir vize çeşididir. Aslında green card, çeşitlilik vizesi (diversity visa) olarak resmi işlemlerde geçmektedir. Fakat halk arasında green card olarak kullanılageldiğinden dolayı resmi yazışmalarda da green card ibareleri kullanılıyor.

Geçtiğimiz yıla kadar green card başvurusu www.dvlottery.state.gov internet sitesi üzerinden yapılıyordu. Neden bilmiyorum fakat geçtiğimiz yıl bu internet sitesinin adresi değişmiş olup www.dvprogram.state.gov olmuştur. Belki de birçok taklit internet sitesi açıldığından dolayı insanların dolandırılmaması için böyle bir isim değişikliğine gidilmiştir.

thumbnail
İlişkili Yazı
DV-2023 green card başvurusu nasıl yapılır? Uygulamalı başvuru yapma 2021

Her yıl Ekim ayının ilk haftasında başlayıp Kasım ayının ilk haftasına kadar devam eden başvuru süresince milyonlarca insan dünya genelinde başvuru yapmaktadır. Son zamanlarda Türkiye’de de milyonlarca kişi ABD’de yaşayabilmek için green card başvurusu yapmaktadır. Hatta çoğu kişi işleri garanti olsun diye yüksek meblağlar ödeyerek tamamen ücretsiz olan bir hizmeti satın almak istiyorlar.

Fakat green card başvurusu ile alakalı Youtube’da yüzlerce video bulunuyor. Başvuruları kendi başınıza çok rahat yapabileceğiniz gibi tabii dilerseniz ücretli destek de alabilirsiniz. Zaman zaman Sosyal Türk internet sitesinde green card başvuruları ve diğer konular hakkında haberler paylaşmaktayız.

Siz de Sosyal Türk’ü takip ederek en güncel green card haberlerine ulaşabilirsiniz. Unutmayın! Green card resmi internet sitesinin uzantısı .gov olup, resmi internet sitesi de https://dvprogram.state.gov şeklindedir.

Tepki Ver | mutlu1
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Green Card DV2024 başvurusu resmi internet sitesi değişti!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ben de bu sene başvuru yapacağım. Inşallah bana da çıkar da Amerika’ya gidebilirim. Türkiye’de yakın olarak gördüğüm kimse kalmadı. Bakalım ne olacak.

    Cevapla
    • 24 Eylül 2022, 05:35

      İnşallah herkese çıkar diyeceğim fakat maalesef alacakları kişi sayısı belli. Öncelikle kendim için dua edeyim, sonra da gerçekten ihtiyacı olanlar için. Umarım ihtiyacı olanlara çıkar. Herkese bol şans şimdiden.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!