Hacamat nedir? Sülük tedavisi yaptıranlar ve yorumları

Hacamat nedir? Sülük tedavisi ile alakalı bilinmesi gerekenler nelerdir? İslam'da bu iki işlemin yeri nedir? Hastanelerde sülük tedavisi ve hacamat yapılıyor mu? Bu haberimizde hacamat yaptıranlar ve sülük tedavisi görenler süreç ile alakalı kullanıcı yorumları ve şikayetleri paylaşıyorlar. İşte detaylar...

Hacamat ve sülük tedavisi yorumları

Ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde artan hacamat ve sülük tedavisi merakı insanlara hacamat nedir, sülük tedavisi nasıl yapılır, hacamatın zararları veya yararları nelerdir gibi soruların cevabını aramaya teşvik ediyor. Bu içeriğimizde hacamat ve sülük tedavisi ile alakalı detayları kısa kısa bilgiler ışığında paylaşmaya çalışacağız.

Hacamat nedir?

Hacamat; genellikle sırt bölgesinden veya kafanızın arkasından vücudunuzdaki kanın vakumla alınmasıdır. Sırt bölgesi ve baş bölgesinden genelde yapılsa da vücudun her yerinden yapılması da mümkündür. Bir nevi vücudunuzda birikmiş kirli kanın alınarak, insanın rahatlaması sağlanmaktadır.

Hacamat yapılırken jilet yardımıyla açılan yarıklar çok küçük boyutlarda olup işlem bittikten sonra ağrı veya sızı hissedilmemektedir. Genelde bardakla yapılan bir alternatif tıp metodudur.

Hacamat yorum 2022

Hacamat’ın faydaları nelerdir?

Hacamat’ı yaptıran birçok kişi dini inancından dolayı yaptırıyor olsa da faydaları da epey çoktur. Mesela bağışıklık sistemini güçlendirdiği, vücuda kuvvet sağladığı, kanın içinde dolaşmakta olan fazla asitlerin (kaynak: milliyet.com.tr) atılmasını sağladığı, kan ve doku hücrelerindeki gazların ve toksinlerin atılmasına ve dolaylı olarak da kilo vermeye yardımcı olduğu iddia edilmektedir.

Bunun haricinde İslam dininde Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hacamat yaptırdığı da rivayet ediliyor. Hatta bunun için bir takvim bile bulunuyor. Bu takvime göre yapıldığında müslümanlar bir sünneti daha yerine getirdikleri için manen rahatlamış hissediyorlar.

Hacamat’ı sağlık sigortası karşılıyor mu?

Devlet hastaneleri veya sigorta firmaları alternatif tıp yöntemlerini karşılamadığından dolayı hacamat tedavisini de karşılamıyor. Bunun farkında olan hastaneler veya tıp merkezleri fiyatları düşük tutmaya çalışıyorlar. 2021 yılında hacamat fiyatı 40 TL ile 80 TL arasında, hastaneye ve bölgeye göre değişmektedir.

Devlet hastanelerinde hacamat yapılıyor mu?

Sağlık Bakanlığı, merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde yapılan sağlık işlemlerinin önüne geçebilmek için artık devlet hastanelerinde de hacamat, sülük tedavisi gibi işlemlerin yapılmasına müsaade etti.

Bu bağlamda 2014 yılından beri devlet hastanelerinde hacamat yapılmaktadır. Fakat sağlık sigortası bu işlemi karşılamadığından dolayı 50 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor seans başına.

Hacamat yaptıranların yorumları

Hacamat ile alakalı söyleyeceklerimiz bu kadar olup, yazının devamındaki sülük tedavisi ile alakalı detayları okuduktan sonra dilerseniz sayfanın altında bulunan hacamat yaptıranların yorumlarını okuyarak, daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Kafanıza takılan sorular varsa da bunu diğer üyeler ile paylaşabilirsiniz.

Sülük tedavisi nedir?

Sülük tedavisi, birçok hastalığında tedavisinde, sülüklerin bazı türlerini kullanarak uygulanan bir alternatif tıp yöntemidir. Bilim insanlarının araştırmalarına göre şu anda 600 civarında sülük türü keşfedilmiş olmasına karşın tedavi amaçlı kullanılan sülük türleri sadece 2 tanedir.

Yani sülük tedavisi göreceğiniz yerlerin güvenilir ve ne yaptığını bilen insanlar olması oldukça önemlidir. Çünkü internette paylaşılan sülük tedavisi yorumları (sülük tedavisi şikayetleri desek daha yerinde olur sanki) okunduğu zaman hiç bir işe yaramadığı yahut da zaman kaybı oldu şeklindeki bildirimleri görmekteyiz.

Sülük tedavisi yorumları 2022

Bunun temel nedenlerinden bir tanesi sülük tedavisi yapan yerlerin sülük türlerinden Hirudo Medicinalis ve Hirudo Verbana türlerini kullanmıyor olmalarıdır. O nedenle siz de sülük tedavisi yaptırma kararı aldıysanız mutlaka bu işlemi yaptıracağınız yerler ile alakalı kullanıcı yorumları ve şikayetleri okuyunuz.

Sülük tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir?

Birçok hastanede uygulanmaya başlanan bu tedavi yöntemi ile varis problemleri, belki de çağımızın sorunu olan hemoroid yani basur problemi, damar tıkanıklıkları menisküs, bel veya boyun fıtığı sorunları, egzamadan sedef hastalığına birçok cilt problemi, panik atak, kas ağrıları gibi hastalıklar ortadan kalkabiliyor.

Sülük tedavisi hangi bölgelere yapılmaz?

Her ne kadar faydalı bir şey olsa da sülük tedavisi vücudunuzun her yerine uygulanmaz. Mesela göz çevresine, hayati damarların olduğu bölgelere, el ve ayak içlerine, boyun bölgesine, kasık bölgesine uygulanmaz.

Bundan dolayıdır ki herkesin yanında yaptırmaktansa doktorlar tarafından yapılması yani hastanelerde sülük tedavisi alınması iyi olacaktır. Tabii ki bu demek değildir hastaneler haricinde yapılan yerler bir işe yaramıyor, kötüdür yahut kesinlikle gidilmesin fakat mutlaka ama mutlaka sülük tedavisi yaptıran yerler ile alakalı kullanıcı yorumları ve şikayetleri okuyunuz.

Sülük tedavisi kimlere yapılmaz?

Konuyla alakalı olarak doktorlar uyarı yaparken kan pıhtılaşması sorunu olan yani anemi olan kişiler başta olmak üzere kan sulandırıcı ilaç içmek zorunda olanları, hamile kadınları, emziren anneleri, kalp yetmezliği olan kişileri, kontrolsüz diyabet hastalığı olanları, alerjik sorunları olan kişilere, HIV virüsü taşıyanlara, kanser hastaları veya kemoterapi görenlere sülük tedavisi uygulanmamaktadır. (kaynak: kadinlarportali.net)

Bunların dışında başka sağlık sorunlarınız varsa mutlaka doktorunuzla konuşmalısınız.

Sülük siparişi yaparken dikkatli olun!

Bu arada internette sülük tedavisi yaparken ölümden dönen insanların haberleri de dolaşmaktadır. Lütfen dikkatli olunuz. Mesela nazillihavadis.com’da yer alan habere göre; Mehmet B. isimli bir vatandaş, sipariş verdiği sülükler nedeniyle hastanelik oldu. Bunun gibi onlarca, yüzlerce haber okuyabilirsiniz. Bu nedenle uzmanlar işin ehli olan kişiler tarafından yapılmasını tavsiye ediyor.

Sülük tedavisi yapark ölüyordu

Sülük tedavisi kullanıcı yorumları

Evet değerli ziyaretçiler. Sülük tedavisi ile alakalı en çok merak edilen konuların cevaplarını paylaştık. Yukarıda paylaştığımız hacamat ve sülük tedavisi ile alakalı kullanıcı yorumları ve şikayetleri okumak için sayfanın altında bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Tepki Ver | mutlu3
3
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hacamat nedir? Sülük tedavisi yaptıranlar ve yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 25 Ocak 2022, 06:10

    Valla kardeşim doğru yerde, doğru kişiler tarafından yapılırsa faydaları çok fazladır ama maalesef bu iş de ele ayağa düştü. Önüne gelen hacamat uzmanı olduğunu, sülük uzmanı olduğunu söylüyor. Bir yere gitmeden önce mutlaka yorumlarını okuyun, öyle gidin.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!