Sosyal Türk
Haber, Video ve Teknoloji

Halit Akçatepe Öldü mü? Neden? Hangi Mezarlığa Defnedilecek?

Halit Akçatepe'nin ölüm nedeni nedir? cenaze namazı ne zaman kılınacak?

0 136

Türk sinemasının usta oyuncularından Halit Akçatepe, birkaç saat önce kaldırılmış olduğu hastanede hayatını kaybetti. Hababam Sınıfı, Köyden İndim Şehire, Süt Kardeşler ve daha onlarca yeşilçam filminde karşımıza çıkan halit akçatepe 79 yaşında aramızdan ayrıldı. Kızı, halit akçatepenin hangi mezarlığa defnedileceğini söylese de henüz ne zaman defin işlemlerinin yapılacağı, cenaze namazının ne zaman kılınacağı belli olmadığından kesin tarih vermedi.

Yaklaşık 2 yıldır evinde tedavi gören halit akçatepe kalp krizi nedeniyle vefat etti. Aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan halit akçatepe hastanede gözlerini kapattı. Haberi duyan dostları, arkadaşları tedavi görmüş olduğu hastaneye akın etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halit Akçatepe için ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Ziyaretçi Kabul Etmiyordu

Usta oyuncunun hastalığı nedeniyle son zamanlarda ziyaretçi kabul etmediği ortaya çıktı. Evde 2 yıl boyunca tedavi gören halit abimiz aniden rahatsızlanarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yolda solunum yolu duran oyuncuya ilk müdahale ambulansta yapılsa da hastenede 45 dakikalık yoğun müdahalere rağmen solunum yolunun durmasından dolayı hayatını kaybettiği belirtildi. Bunun nedeni olarak ani bir kalp krizinin olduğunu düşünüyor doktorlar.

Karacaahmet Mezarlığına Defnedilecek

Halit Akçatepe’nin özel hemşiresi olan Fatih Çelik tarafından nereye defnedileceği ile alakalı bir açıklama yapıldı. Fatih Çelik, kızından almış olduğu bilgiye göre usta oyuncunun karacaahmet mezarlığına defnedileceğini ancak cezane namazının ne zaman kılınacağının ya da defin işlemlerinin ne zaman yapılacağının henüz belli olmadığını belirtti. Fatih Çelik’e usta oyuncunun son günleri sorulunca cevaben “son günlerinde çok mutlu olduğunu” belirtti.

Bir Cevap Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.