Halit Arapoğlu kimdir?

Halit Arapoğlu kimdir? Barak Havası denince akla gelen isimlerden biri olan Halit Arapoğlu ile alakalı bu biyografi içeriğimizde "kimdir, nereli, ne zaman doğdu veya kaç yaşında öldü" gibi merak edilen konuları paylaşacağız.

Halit Arapoğlu, Gaziantep ilimizde dünyaya gelmiş ve özellikle barak havası tarzındaki şarkılarıyla bilinen bir sanatçıdır. Halk arasında “Halit Araboğlu” olarak da bilinmektedir.

Hakkında -maalesef- çok fazla bilgi paylaşılmamış. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Halit Arapoğlu’nun doğum tarihi 1943 olup, vefat tarihi ise 4 Şubat 1998’tir. Kalp krizi nedeniyle vefat etmiş ve Adana Pozantı’ya defnedilmiştir.

Halime Arapoğlu kızı olup, Kemal Arapoğlu da kardeşidir. Dilberay ile evli olduğu bazı yerlerde belirtilmiş fakat birçok yerde ise evli olmadıkları, birlikte albüm yaptıkları ifade edilmiş. Halit Arapoğlu’nun eşiyle alakalı bir bilgi bulamadık.

İbrahim Tatlıses, 1952 yılında dünyaya gelmiştir. İbo, bir programında Halit Arapoğlu’nu çocukken dinlediğini söylemiş. Buradan da 1940’lı yılların başında dünyaya geldiğini doğrulayabiliriz.

Şarkılarının teması genelde yoksulluktur. İbrahim Tatlıses de onun birkaç şarkısını söylemiştir. Müslüm Gürses denince akla gelen şarkılardan biri olan Sevda Yüklü Kervanlar şarkısı da Halit Arapoğlu’na aittir. Eserlerinden bazıları şu şekildedir:

  1. Sevda Yüklü Kervanlar
  2. Ben Bende Değilim Bugün
  3. Aman Döne Gelin
  4. Belimizi Büken Var
  5. Hasan Ağam
  6. El Ele Tutuşup
  7. Ben Ölürsem Garip Yazın Mezar Taşına
  8. Elveda Meyhaneci
  9. Sil Baştan Yaz Sevgilim

Az önce de söylediğim üzere maalesef halit arapoğlu biyografisi ile alakalı çok bilgi bulunmuyor. Bulabildiklerimiz bu kadar olup, sizlerden gelecek olan bilgilerle buranın daha da faydalı bir içerik olacağına inanıyoruz.

Tepki Ver | mutlu4
4
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Halit Arapoğlu kimdir? Kaç yaşında öldü? Doğum tarihi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Yalnız bir düzeltme yapmak istiyorum. Halit Arapoğlu, Gaziantepli değil, Adanalıdır. Babasının adı Hüseyin Arapoğlu olup, kardeşi Kemal arapoğlu da kendisi gibi müzisyendir. Lütfen içeriğinizi güncelleyiniz.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!