Kimse wordpress biyografi teması yapmıyor mu? Önerisi olanlar içeri lütfen!

wordpress biyografi teması

Geçenlerde uzun zamandır yapmak isteyip de bir türlü hayata geçiremediğim bir projem geldi aklıma. Alan adını yıllardır uzatıp duruyorum. Genelde -kod bilmediğimden- Wordpress altyapısını kullanarak, hazır temalar ile yola çıkıyorum. Bu durum takdir edersiniz ki hem daha ekonomik oluyor hem de Wordpress’in gücü herkes tarafından malumdur.

Neyse. Google’a wordpress biyografi temaları diye sordum. Karşıma bir sürü sonuç çıktı. Hepsine tek tek girdim. Bu girdiğim sitelerde genelde bir kişinin biyografisini yayınlayacağı, birkaç sayfalık basit temalar vardı. Hatta bir çoğu Wordpress’in kendi temaları gibi sade ve basitti.

Tabii her siteye büyük bir umutla girip,  hüsranla çıkınca 2. sayfadan sonra aramayı bıraktım. Türkiye’nin en büyük webmaster forumu olan R10’a girdim. Orada da maalesef tatmin edici sonuçlarla karşılaşmadım. Sonra dedim ki kendi kendime;  her halde kimse wordpress biyografi teması yapmamış.

Sonra aklıma buraya bir konu açmak geldi. Olur da günün birinde birileri Wordpress için biyografiler yayınlayabileceğimiz bir tema hazırlarsa, buraya detayları bırakır diye not düşmek istedim.

Bu arada şunu belirtmek istiyorum. Ben kendime özel baştan sonra bir tema yazdırmak istemiyorum. Bunun altından maalesef şu anda kalkamam. Belki ilerleyen zamanlarda okulumu bitirdikten sonra böyle bir şey düşünülebilir ama şu anda o durumda değilim maalesef.

Biyografi temasında olması geken özellikler nelerdir? İşte şablon sistemi önemli. Mesela herkesin sosyal medya hesapları var. Temada içerik girdiğimiz zaman bu sosyal medya hesaplarını belirtebiliyor olmamız gerekiyor. Yaşı ile alakalı doğum tarihi girildiği zaman otomatik bir yaş hesaplama sistemi olmalı.

İl il, burç burç, meslek meslek gruplara ayırabiliyor olmamız gerekiyor. Kadın ve Erkek oyuncular diye sıralama yapılabiliyor olması lazım. Tabii bir de tasarım sade ve SEO açısından hızlı olması gerekiyor. Çok şey istiyorum gibi geldi ama aslında bunlar biyografi temasında olması gereken şeylerdir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kimse wordpress biyografi teması yapmıyor mu? Önerisi olanlar içeri lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!