Modern technology gives us many things.

Meksika’da Yolcu Uçağı Düştü! Ölü Sayısı Artıyor…

Meksika'da Uçak Kazası Son Dakika Haberleri
0 303

Meksika’da uçak kazası son dakika haberi olarak bültenlerde geçti. Bir yolcu uçağı olduğu belirtilirken içerisinde 97 yolcu ile birlikte toplamda 101 kişinin olduğu gelen ilk bilgiler arasında. Meksika’nın Durango eyaletine düşen uçağın havalandıktan çok kısa bir zaman sonra çakıldığı söyleniyor.

Henüz uçağın neden düştüğüne dair bilgi yokken olay yerine çok sayıda ambulans, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Konuyla alakalı olarak yoğun bir kurtarma operasyonu yapılmaktadır. Gelişmeleri Twitter’dan mexico etiketiyle takip edebilirsiniz.

Meksika’nın ulaştırma bakanı tarafından twitterda bir açıklama yapıldı. Şimdiye kadar yapılmış tek resmi açıklama bu olurken twitterda uçakta bulunan yolcu sayısı belirtildi. Gerek yerel gerek ulusal meksika uçak kazası son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor.

Uçağın Aeromexico’ya ait olduğu da gelen bilgiler arasında. Firma gerçekleşen kazayı doğrularken ölülerin ve yaralıların sayısı hakkında net bir bilgi paylaşmadılar.

Meksika Nerede?

Amerika kıtasında yer alan Meksika ülkesi, Amerika’nın güneyinde yer alan bir sınır komşusudur. Meksika körfezi ile birçok filme konu olan Meksika’da ekonomi çok iyi olmadığından her yıl binlerce insan Amerika’ya kaçak yollarla girip hayata tutunmaya çalışıyor. Meksika en kalabalık latin ülkesi olmakla bilinmektedir.

BUNLARA BAKTINIZ MI?

Konuyla Alakalı Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.