Metformin ile zayıflayanların kullanıcı yorumları, metformin zayıflatır mı?

Metformin nedir? Metformin zayıflatır mı? Bu inceleme yazımızda metformin ne işe yarar, satış fiyatı ne kadar, kullanıcı yorumları gibi başlıkları bulabileceksiniz. Metformin ile zayıflayanlar tarafından paylaşılacak yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Metformin zayıflatır mı
Metformin

Metformin, tip 2 diyabet hastaları tarafından kullanılması tavsiye edilen bir ilaçtır. Her ne kadar metformin şeker hastalığı tedavisinde kullanılıyor olsa da son yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde insan ömrünün uzamasına da yardımcı olabileceği tahmin ediliyor. Bunun yanında zayıflama etkisi de olduğu düşünülen bu ilacı kilo vermek isteyen kişiler de kullanmak istiyor. Fakat belirtmek isteriz ki henüz metformin ile zayıflama arasında 100% bir bağlantı bulunmamaktadır.

Metformin nedir?

Metformin, şeker hastaları için geliştirilen, kullanıldığı zaman kan şekerini dengeleyici özelliği olan bir ilaçtır. Ağız yoluyla alınmaktadır. Hem sıvı hem de tablet formunda bulunmaktadır. Reçete ile satın alınabilen metformin, tip 1 diyabet hastaları tarafından kullanılamaz. Doktorunuz uygun gördüğü şekilde başka şeker hastalığı ilaçları ile birlikte kullanılabir.  Hastalığın şiddetine göre şahsa özel bir diyet ile birlikte uygulandığında şeker hastalığında başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Metformin ne işe yarar diye merak ediyorsanız, bu ilacın görevi tip 2 diyabet hastalarının kanındaki şekeri düşürmeye yardımcı olmaktadır. Yani normal şartlarda olması gereken kan şekerini dengeleyerek, rahatlamanıza yardımcı oluyor. Ayrıca vücuda alınan şekerin kana karışmasına da engel olmaktadır. Yine de çok fazla şeker alımında etkili olmayabilir.

Güncel Covid-19 verileri

17.232.066
+0
0
+0
102.174
+0

Metformin zayıflatır mı?

Gelelim en can alıcı noktaya. Birçok kişi metformin zayıflatır mı diye soruyor. Bu soruyu sormalarındaki neden galiba metformin ilacının, diğer diyabet ilaçlarının aksine kilo aldırmıyor olmasıdır. Kilo aldırmadığı için insanlar zayıflattığını düşünüyor.

Tabii yazının başında da söylediğim üzere metformin ile alakalı halen devam eden araştırmalar bu ilacın zayıflamaya da yardımcı olabileceğini gösteriyor fakat yüzde 100 kesin bilgiye henüz ulaşılmış değildir.

Metformin kullanıcı yorumları

Eğer siz de metformin tip 2 diyabet ilacını zayıflama amaçlı kullanmak istiyorsanız büyük bir risk aldığınızı belirtmek isteriz. Bu ilaç doktor kontrolünde kullanılması gereken, kendi başınıza şeker hastası değilseniz, zayıflama için kullanabileceğiniz bir ilaç değildir.

thumbnail
İlişkili Yazı
Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları 2021

Dilerseniz metformin ilacı ile alakalı kullanmış olan kişilerin yorumlarına birlikte bakalım. Sayfayı aşağıya kaydırdığınızda kullanıcı yorumları alanında, metformin kullananlar ürün ile alakalı görüşlerini paylaşabilirler. Siz de merak ettiğiniz soruları sorabileceğinizi unutmayınız.

Tepki Ver | mutlu132
132
mutlu
Mutlu
23
_zg_n
Üzgün
15
sinirli
Sinirli
7
_a_rm_
Şaşırmış
17
vir_sl_
Virüslü
Metformin ile zayıflayanların kullanıcı yorumları, metformin zayıflatır mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!