Sosyal Türk
Haber, Video ve Teknoloji

Moringa çayının faydaları nelerdir?

Moringa çayı nedir? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları ve Şikayetleri

0 154

Moringa çayı, sağlığa çok faydaları olan moringa oleifera bitkisinin yapraklarından elde edilen bir bitkisel gıda takviyesidir. Moringa tozu olarakta satılan bu ürün genelde çay olarak bilinmektedir. Zayıflama ve diyet döneminde insanların kullandığı bu ürünün birçok faydası, yararı bulunuyor. Biz bu yazımızda moringa çayı nedir konusuna kısaca değindikten sonra moringa çayı faydaları nelerdir bu soruya detaylı olarak cevap vereceğiz.

Moringa çayı nedir?

Moringa bitkisi, genelde ılıman iklime sahip ülkelerde yetişen ağacından sapına, yaprağından köküne istifade edilen şifa kaynağı bir bitkidir. Protein değeri oldukça yüksek olan ve içindeki amino asitler ve lifler sayesinden vücudumuzda depo edilmiş yağları söküp atan bir bitkidir. İçerisinde kalsiyum, magnezyum, çinko, a vitamini, c vitamini, demir bulunmaktadır. Bunların dışında birçok faydası bulunan bu bitkinin yapraklarını toz haline getirip yemeğinizin, yoğurdunuzun içine de koyabilirsiniz.

Kısaca moringa bitkisi nedir sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Yukarıda da söylediğimiz gibi moringa tozu halinde de moringa çayı halinde de bulabileceğiniz bu ürünün birçok faydası bulunuyor. Şimdi bunlara bakacak olursak…

Moringa çayı faydaları nelerdir?

Ahmet Maranki de dahil birçok kişinin tavsiye ettiği moringa çayının faydaları saymakla bitmiyor. Sindirim sisteminden dolaşım sistemine kadar birçok faydası bulunan bu ürünü hemen hemen herkes kullanabiliyor. Hamilelerin ve emziren kadınların kullanması tavsiye edilmiyor olsa da ekstrem durumu olmayan kişilerin kullanmasında bir mahsur yoktur.

  • Güçlü bir antioksidandır.
  • Sindirim sistemini hızlandırır, düzene sokar.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.
  • Depo yağların sökülüp atılmasına yardımcı olur.
  • Besleyicidir, tok tutucu özelliği vardır.
  • Hazımsızlığı ortadan kaldırır.

Bütün bunlar zayıflamak isteyenlerin ilgisini çeken moringa çayı faydaları arasında yer almaktadır. Sizler de moringa çayı kullananlar neler söylemiş alanından ürün ile alakalı yorumları okuyabilir, kararınızı ona göre verebilirsiniz.

Moringa çayı kullanıcı yorumları

Ürünün satış fiyatı 59 TL’dir. İnternetten bulabileceğinmiz moringa çayı yada moringa tozu aktarlardan da temin edilebilir. Lütfen sağlık sorunlarınız varsa doktorunuza danışmayı unutmayınız. Hamileyseniz kesinlikle kullanmayın yada emziriyorsanız, doğum kilolarınızdan kurtulmak için emzirme döneminde benzeri ürünleri dahil kullanmayınız. Bunların dışında yukarıdaki videoyu da izleyerek moringa çayı nedir sorusunun kısa bir cevabını bulabilirsiniz.

Bir Cevap Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.