Sosyal Türk
Haber, Video ve Teknoloji

Mutfaktan Kızartma Kokusunu Çıkartacak 5 Pratik Yöntem

Evinize sinen o yemek kokularına elveda deme zamanı..

1 34

Akşama misafir gelecek. Bir sürü yemeğin hazırlanması gerekiyor.. Salatasıdır, kızartmasıdır, ana yemekleridir derken mutfağınız leş gibi kızartma ve diğer yemek kokularıyla doldu. Misafirlerinizin bu kokuyu almaması için acilen bir şeyler yapmanız gerekiyor? Ya camları açacak, oda parfümleriyle kokuyu bastıracaksınız ya da daha kalıcı çözümler ile çok kısa zamanda daha rahat edeceksiniz. Eğer kalıcı çözümleri öğrenmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam ediniz. Yok eğer ben bildiğimi okurum, bu sayfaya neden geldim diyorsanız başka konuları inceleyerek ilginizi çeken bilgileri inceleyebilirsiniz. 🙂

1.Kızartma Yağının içine Limonları Dilimleyiniz

Kızartma Yağının içine Limonları Dilimleyiniz

Patatesleri, patlıcanları, biberleri kızarttıktan sonra yağınızı atmayın ya da soğumasını beklemeyin. Birkaç dilim limonu sıcak yağın içine atıp soğuyana kadar bekleyiniz. Limonun o güzel kokusu mutfağınızdaki kokuyu bir süre sonra absorbe edip, güzel kokmasını sağlayacak.

2.Mutfağınız Aromalı Mum Koksun

Mutfağınız Aromalı Mum Koksun

Yemek yapmaya başlamadan önce ocağınızın yakınına yanan bir mum indirin ve yemek yapma işlemleriniz bitene kadar o yanmaya devam etsin. Her şey bitti, servisinizi yaptınız ve artık misafirler gelecek. O zaman mumu söndürüp mis gibi kokular içerisinde rahat rahat oturabilirsiniz.

3.Tarçın Kokusu Odanızı Ferahlatacak

Odanızı Tarçın Kokusu Sarsın

Yemeklerinizi bitirdikten sonra bir tencerinin içine bir miktar su koyunuz. Ocağın altını açın ve suyu kaynatmaya başlayın. Kaynayan suyun içerisine biraz tarçın ve karanfil koyup birkaç dakika sonra odanızın kokusunun değişip değişmediğini kontrol ediniz. Beğendiyseniz eğer bu yöntemi arkadaşlarınızla da paylaşınız.

4.Misafirlerinize Mis Kokulu Kurabiye İkram Edin

Mis Kokulu Kurabiye İkram Edin

Saymış olduğumuz bu yöntemler hoşunuza gitmediyse dilerseniz misafirlerinizin parmaklarını yiyeceği mis kokulu kekler, kurabiyeler yaparak mutfağınızdaki kokuyu bu kokuyla bastırabilirsiniz.

5.Şeker ve Tarçın Karışımına Ne Dersiniz

Şeker ve Tarçın Kokusuna Bayılacaksınız

Kızartma kokusunun çıkması için deneyebileceğiniz başka bir yöntem de tarçın ve şekerdir. Bir tavanın içine biraz şeker ile biraz tarçın koyun. Şeker eridikten sonra tarçının kokusuyla beraber evinizin tamamına yayılacaktır. Bu yöntem de en sevdiğim yöntemlerden olup sizin için denemeye değer diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

1 yorum
  1. Refia Diyor ki:

    Ben sürekli oda parfümü sıkıyordum bu güzel bilgilerden dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Bir Cevap Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.