Modern technology gives us many things.

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Sizler için hazırladığımız en iyi bilim kurgu filmleri listesi

en iyi bilim kurgu filmleri izle
0 307

Bilim kurgu filmleri genelde sevilen bir tür olsa da zaman zaman saçma sapan filmler de ortaya çıkmıyor değil. Elbette sağlam senaryo, başarılı oyuncu performansı ve hatırı sayılır prodüksiyon ile birlikte ortaya 10 numara 5 yıldız filmler de çıkmıyor değildir. Bu listemizde sizler için mutlaka izlemeniz gereken en iyi bilim kurgu filmleri derledik. Beğendiklerinizi, eklemek istediklerinizi sayfanın altındaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

En iyi bilim kurgu filmleri

Şimdiden belirtmeliyim ki listeye eklemediğim o kadar çok kaliteli film var ki bunları zaman içerisinde sizlere yeni başlıklar altında paylaşmaya çalışacağım. Fakat ben en iyi bilim kurgu filmleri listesi altında zihnimden bir türlü çıkmayan filmlere yer vereceğim.

Interstellar / Yıldızlar Arası (2014)

Interstellar filmi izle (Yıldızlar Arası)

Orjinal adı interstellar olan filmi ölmeden önce mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Şu anda IMDB puanı 8.6 olan bu filmi izlerken solucan deliği, boyut farkları, zaman kavramı ve daha birçok bilimsel terimi kafanızda oturtacaksınız. Oldukça kaliteli bir hikayesi ve oyuncu kadrosu bulunan bu film tam 6 farklı dalda ödül almıştır. İzlerken sıkılmayacağınız ender filmlerdendir.

https://www.imdb.com/title/tt0816692/

Back to the Future / Geleceğe Dönüş (1985-1990)

Geleceğe Dönüş filmi izle (Back to the Future)

Geleceğe dönüş (back to the future), hayatınızda birkaç defa izlemeniz gereken bir seridir. Galiba bu filmi yılda 1 defa izliyorumdur :). 1985-1990 arasında çekilmiş olmasına rağmen zamanın çok ötesinde bir film serisi olduğunu söyleyebilirim. Çılgın bir profesör ve onun en iyi arkadaşının zamanda geçmişe ve geleceğe gidip gelmelerini irdelemektedir. Zamanda yolculuk filmlerinin mihenk taşı niteliğindeki bu filmin IMDB puanı ise 8.5’tir. Hem eğlenmek hem de zamanda yolculuk fikrini merak edenler için iyi bir seçenek olabilir.

https://www.imdb.com/title/tt0088763/

Resident Evil / Ölümcül Deney (2002-2016)

Ölümcül deney filmi izle (Resident Evil)

Ölümcül deney, 6 bölümden oluşan aksiyon dolu bir seridir. Orjinal adı Resident Evil olan filmin ilk bölümü 2002’de yayınlandı. İlk izlediğimde 2003 yılıydı ve film sonunda “vay anasını beaa” dediğimi bugün yaşamışım gibi hatırlıyorum. Bilemiyorum belki de biyoloji ile alakalı bir bilim kurgu filmi olduğu için dikkatimi bu kadar çekmiştir. IMDB puanı 6.5 olan bu filmi ölmeden önce mutlaka izlemelisiniz.

https://www.imdb.com/title/tt0120804/

Deja Vu (2006)

Deja vu filmi izle

Deja vu, 2006 yapımı bu bilim kurgu filmi aslında hepimizin başından en az 1 kere geçmiş bir olayı anlatıyor. Hani öyle zamanlar olur bir yere gittiğimizde sanki oraya daha önce gördüğümüzü zannederiz ya da ilk defa karşılaştığımız biriyle sanki daha önce karşılaşmışız hissi olur ya işte bu olay dejavu adındaki bu filmde çok güzel bir şekilde anlatılmıştır. Bilim Kurgu’nun yanı sıra içinde aksiyon da barındırmaktadır. İzlediğinizde iyiki izledim diyeceğiniz filmlerden bir tanesidir. IMDB Puanı 7.1’dir.

https://www.imdb.com/title/tt0453467/

Limitless / Limit Yok (2014)

Limit yok filmi izle (Limitless)

Bu film şu anda IMDB’de 7.4 puan almıştır. O kadar çok sevilmiş olacak ki dizisini yaptılar. Hatta birçok ülkede filmde anlatılan NZT adındaki ilaç olduğu iddia edilen ürünler satıldı. Türkiye’de bir zamanlarda nzt48 adıyla bu ürün epey talep görmüştü. Filmde ilaçlar yardımıyla insan beyninin neler yapabileceği kurgulanmış. Bu filmi izledikten sonra “keşke bende de böyle bir hap olsaydı” diyeceğinize eminim. Orjinal adı limitless olan film ile alakalı yorumlarınızı beklemekteyim.

https://www.imdb.com/title/tt1219289/

Cohorence / Paralel Evren (2013)

Paralel Evren filmi izle (Coherence)

Albert Einstein’ın uzay-zaman teoremi hakkında ne düşünüyorsunuz? Ya da paralel evrenler teorilerine inanıyor musunuz? Bu filmde eğer böyle birşey varsa nasıl olabileceğine dair bir anlatım yapılmış. İlk başlarda size sıkıcı gelse de aslında filmi izledikçe bu filmin devamı da olmalı diyebileceğiniz türde bir bilim kurgu filmidir. IMDB puanı 7.3 olan paralel evren filmi fizik severlere güzel bir fikir verecektir.

https://www.imdb.com/title/tt2866360/

Marvel’in Tüm Filmleri

Marvel filmleri izle

Bunu bilerek en sona sakladım. Eğer “ne filmdi bee” demek istiyorsanız mutlaka Marvel’in tüm filmlerini izlemenizi tavsiye ederim. Efektler, senaryo, prodüksiyon hepsi gerçekten 10 üzerinden 7 üstü puanı hak ediyor. Demir Adam, Kaptan Amerika, Thor, Siyah Panter, Hulk, Yenilmezler ve dahası… Hem eğlenecek hem de bilim kurgu filmleri kotanızı her bir filmle doldurmuş olacaksınız. Günde 1 tane izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü her 1 filmi izledikten sonra devamını da izlemek isteyeceksinizdir.

En iyi bilim kurgu filmleri hakkında hatırlatma!

Arkadaşlar yukarıda da belirttiğim üzere burada farklı kategorilerdeki bilim kurgu filmlerini toplamaya çalıştım. Paylaşmak istediğim onlarca film arasından bunları seçerken gerçekten zorlandım. İlerleyen günlerde farklı filmleri paylaşmaya çalışacağım. Mesela Marvel’in filmlerini tek başlık altında ele aldım. Fakat Demir Adam’dan Kaptan Amerika’ya, Doktor Strange’den Wonder Woman’e kadar bütün filmlerini izlemenizi tavsiye ederim. Sosyal Türk

Bunların yanı sıra Star Wars serisi de tavsiyelerim arasındadır. Dediğim gibi bir başka konuda görüşmek üzere. Sayfanın altında en iyi bilim kurgu filmleri ile alakalı yorumlarınızı paylaşmayı unutmayınız.

BUNLARA BAKTINIZ MI?

Konuyla Alakalı Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.