Secita nedir? Secita ne için kullanılır? Reçetesiz satılır mı? Kullananlar

Secita 10 mg ilaç nedir? Ne için kullanılır? Kullanım talimatı, Reçetesiz secita hapı satın alınabilir mi? Depresyon ilacı olan secita kilo aldırır mı ya da zayıflatır mı? Bu gibi soruların cevaplarını bu başlık altında paylaşacağız. İyi okumalar.

secita 10 mg depresyon ilacı
secita 10 mg depresyon ilacı

Birçok kişinin merak ettiği Secita 10 mg ilaç ile alakalı olarak bu yazımızda nedir, nasıl kullanılır ve yan etkileri nelerdir gibi sorulara cevap verilecektir. Secita hapının yan etkileri arasında kilo alma, zayıflama, ruhsal bozukluk bulunmaktadır. Bu ilacı doktorunuz tavsiye etmediyse kesinlikle kullanmamanız gerekiyor.  Satış fiyatı 32 TL civarındadır.

SECİTA NEDİR?

Secita, Türkiye’de Santa Farma tarafından geliştirilen depresyon hastaları için kullanılması tavsiye edilen, etken maddesi essitalopram oksalat olan ve mutlaka doktor kontrolünde uygulanması gereken bir antidepresandır. Eczanelerde beyaz reçete ile satın alabiliyorsunuz. Secita’nın 5 mg, 10 mg, 15 mg ve 20 mg çeşitleri bulunuyor.

Bu ilacı doktorlar genelde büyük depresyon durumlarında, dengesiz panik durumlarında, anksiyete bozukluğunda, obsesif kompülsif kozukluk gibi durumlarda hastalarına kullandırtıyorlar. Elbette farklı sağlık problemlerinde de doktor uygun gördüğü zaman kullanılabiliyor.

Santa farma secita 10 mg depresyon ilacı
Santa farma secita 10 mg depresyon ilacı

SECİTA 10 MG NE İÇİN KULLANILIR?

Secita’nın kullanım amacı genelde depresyon hastalarının tedavisinde kullanılır. Bunun yanı sıra açık alanlarda olmaktan korkan kişilerde, hemen her şeye panik olabilen kişilerde, sosyal kaygısı olanlarda, genel anksiyete bozukluğu olanlarda ve saplantılı olan kişilerde -ki bunlara obsesif kompulsif bozukluğu olan kişiler diyoruz- kullanılabiliyor.

Secita kullanımı ile alakalı olarak doktorun direktifleri takip edilmelidir. Normalde bir bardak su ile birlikte 1 kapsül kullanılması gerekiyor fakat hastanın durumuna göre doktor hangi kullanım yöntemini uygun görmüşse o şekilde kullanılması daha doğru olacaktır. Daha fazla kullanım talimatı bilgisi için şuradaki PDF dosyasını inceleyebilirsiniz.

SECİTA REÇETESİZ ALINIR MI?

Kesinlikle hayır. Bu ilacı reçetesiz bir şekilde, eczanelerden satın alamıyorsunuz. İlaç beyaz reçeteli olup, doktor imzası gerekiyor. Eğer kendi başınıza bu ilacı kullanmaya kalkarsanız ölüme kadar götüren yan etkileri olabilir.

SECİTA KİLO ALDIRIR MI?

Bu ilacın yan etkilerinden biri de kilo aldırabiliyor olmasıdır. İçinde kullanılan etken madde ve yardımcı maddeler nedeniyle kullanan kişilerde kilo alma veya tersi bir şekilde zayıflama görülebilmektedir. Bu ilaç kesinlikle kilo alma veya zayıflama amaçlı kullanılmamalıdır.

HAMİLELER BU İLACI KULLANABİLİR Mİ?

İlacı geliştiren firma, Secita’nın hamilelik döneminde kullanılmaması gerektiğini altını çizerek belirtmişler. Doğum sonrasında, emzirme döneminde de bu ilaç kullanılmamalıdır. Süte karışacağından dolayı bebeğe ciddi zararlar verebiliyor. Bu ilaç illa ki doğumdan sonra kullanılacaksa bebeğin emzirilmemesi gerekiyor.

SECITA 10 MG KULLANANLAR

İlaç ile alakalı bizim araştırdığımız ve edindiğimiz bilgiler yukarıda paylaştıklarımızdır. Daha çok bilgi almak istiyorsanız ilacın prospektüsünü buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.  Eğer sizin de bu ilaç ile alakalı bildiğiniz  başka bilgiler varsa lütfen sayfanın altındaki yorum alanından diğer kullanıcılar ile paylaşınız. Sağlıklı günler sizinle olsun…

Tepki Ver | mutlu5
5
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
3
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Secita nedir? Secita ne için kullanılır? Reçetesiz satılır mı? Kullananlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!