Tiktok fenomeni olmak için göğüs göstermek şart mı?

Tiktok fenomeni olmanın yolları nelerdir? Tiktok veya diğer sosyal mecralarda ünlü olmak için göğüsleri göstermek şart mı? Neden son zamanlarda birçok kişi göğüslerini açarak, vücutlarını göstererek ünlü olmaya çalışıyor? Kendimce bunu sorgulayacağım.

Tiktok fenomeni olmanın yolları
Tiktok

Sosyal medya, son 10 yılda hayatımızın ayrılmaz bir parçası hatta ellerimiz, ayaklarımız gibi bizim bir parçamız olmuş durumda. Bazı kişiler başkalarının içeriklerini takip etmekle yetinse de bazı kimseler içerik üreterek, daha çok kişi tarafından takip edilmek, -belki para kazanmak- istiyor.

Hal durum böyle olunca da değişik değişik videolar, görüntüler ortaya çıkıyor. Küçümsediğimden değil ama 50 yaşından sonra değişik değişik kılıklara giren amcaları mı dersin birkaç kişi daha fazla takip etsin diye göğüslerini açan genç kızlar mı dersin türlü türlü videolar üretiliyor.

Tabii ki her satıcının bir alıcısı vardır. Bu videoları izleyenler olmazsa onlar da vücutlarını göstererek takipçi kasmayacaklardır fakat maalesef videoyu üretenler kadar izleyenler de suça ortak oluyor.

Oysa çok farklı yöntemlerle milyonlarca kişi tarafından takip edilebilir, videolarınız on milyonlarca kişi tarafından beğenilebilir. Mesela Barış Özcan ya da Ruhi Çenet. Adamlar hem faydalı bilgiler veriyor hem de milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Tabii ki sayıları azdır bu şekilde içerik üretenlerin fakat şaklabanlık yahut da cinselliği kullanarak içerik üretmiyorlar.

Bir de Tiktok diye bir şey çıktı. Kısa sürede dünyada yaygınlaşan bu uygulama Çin merkezli bir uygulama olup, ilk başlarda müzik uygulaması olarak kullanılıyordu. Şimdilerde resmen özellikle göğüs şovlarının yapıldığı bir platform haline geldi. Maalesef gidişat iyi görünmüyor. Gelecek nesillerin şimdiki hallerini gördükçe gelecekte insanlığı teslim edeceğimiz pek fazla kalmayacak diye üzülüyorum.

Bu durum çocukların eğitim hayatlarını etkileyeceği gibi ahlaki yaşantılarını da etkileyecek. Sorumsuz ve ben merkezli yetişen bir neslin bir sonraki kuşağa aktaracağı pek bir şey kalmayacaktır. Sorunlar sorunları doğuracak, belki de -Allah korusun- ülkemizi dahi kaybetme aşamasına geleceğiz. Gerçi şimdiden ahlaki değişim, dil değişimi başlamış fakat umarım en kısa zamanda kendimize dönmeye başlarız.

Tiktok veya İnstagram’a kesinlikle karşı değilim. Faydalı ve işe yarar şeyler paylaşıldıktan sonra ben de desteklerim ve çok faydalı işlerin de çıkacağına inanmaktayım. Tabii ki bu kullanım amacınızla da alakalıdır. Her ne kadar tiktok size farklı içerik türlerini sunuyor olsa da siz rapor edip, beğenmediğinizi belirtirseniz bir daha o tarz içerikleri göstermeyecektir.

Ya da çok mu karamsarım? Çok mu abartıyorum?

Tepki Ver | mutlu1
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tiktok fenomeni olmak için göğüs göstermek şart mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!