Sosyal Türk
Haber, Video ve Teknoloji

Viranşehir’de Patlama: 1 Ölü 15 Yaralı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde savcılık lojmanlarına bombalı saldırı düzenlendi..

0 87

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde gece geç saatlerde patlama meydana geldi. Bombalı saldırı neticesinde meydana gelen patlamada 3 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybederken 15 kişinin de yaralandığı bildirildi. Yaralılar acil olarak bölgedeki hastanelere kaldırılıp, tedavi edilmeye başlandı. Öte yandan bombalı eylemi gerçekleştiren kişinin peşine düşen polis saldırganı arıyor. 18-20 yaşlarında olduğu tahmin edilen saldırgan, patlamayı hakim ve savcı lojmanlarının yakınlarında yaptı.

Viranşehir'de Patlama Anı Görüntüleri

Konuyla alakalı olarak urfa valisi Güngör Azim Tuna açıklama yaptı. Yapılan açıklamada bir gencin hakim ve savcı lojmanlarının yakınlarına bomba yüklü aracı park ettiği, sonrasında ise olay yerinden uzaklaşıp uzaktan kumandayla bombayı patlattığı belirtildi. Meydana gelen olayda lojmanlarda kalan Zabıt katibinin 3 yaşındaki oğlu hayatını olay yerinde kaybederken 15 kişinin de ağır olarak yaralandığı belirtildi.

Viranşehir Terör Patlama Lanet olsun

Olay yerinde inceleme başlatan polis ekipleri saldırganın kimliğini tespit etmeye çalışıyor. Bombalı saldırının PKK tarafından yapıldığı iddia edilse de henüz olayı üstlenen kimse çıkmadı. Meydana gelen patlamayı duyan bölgedeki vatandaşlar hastanelere koşarak kan bağışında bulundu. Meydana gelen patlamada lojmandaki ve çevredeki araçlarla birlikte binalarda ağır hasar aldı.

Viranşehir Patlama Görüntüleri

Konuyla alakalı olarak araştırma devam ediyor. Meydana gelen patlamada çevredeki araçlar büyük hasar aldı…

Viranşehir’de Patlama Görüntüleri

Milletimizin başı sağolun ancak bu olaylar daha ne kadar devam edecek? Hangi mantık, hangi zihniyet 3 yaşındaki bir bebeği öldürmekle mutlu oluyor, amacına ulaşıyor? Allah bu ve bunun gibi olayları gerçekleştirenlerin cezasını versin, lanet olsun onlara.. Henüz 3 yaşında ya. O çocuk henüz 3 yaşındaydı…

Bir Cevap Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.