Salih Yıldız

İslam düşmanlığı mı? Körlük mü? Aldanmışlık mı?

Yeni jenerasyon farklı yetişiyor. Farklı şartlar büyüyor. Fırsatları, olanakları en azından haberleşme, bilgiye ulaşma şansları öncekilere nazaran daha fazla. Hele ki herkesin doğru veya yanlış bilgiyi rahatlıkla yayabildiği şu dönemde, yanlış yönlendirilmeleri de kaçınılmazdır.

Sosyal medya hesaplarında, genç jenerasyonun paylaşımlarını gördükçe üzülmüyor değilim. Hele ki konuşmalarında seçtikleri kelimeler, sarf ettikleri sözler bizim geleceğimiz böyle mi olacaktı sorgusuna yönlendiriyor beni.

Bunlar bir yana bir de inanç düşmanlığı boy gösterdi. Kabul ediyorum! Bunda siyasilerin ve son zamanlarda artan yolsuzlukların etkisi büyüktür fakat ortada daha farklı bir sorun var. İnsanlar rahat yaşamak adına İslam dinine çizgi çekerek bir çırpıda gözlerinin önünde bitirebiliyorlar.

İslam’a olan düşmanlığı kapatmak içinse bütün dinlere karşı oldukları yalanına sarılıyorlar. Oysa ki açılıp saçılmak için, kolay yoldan para kazanabilmek için yahut da gecelerini gün edebilmek için İslam’ı yok saymaları gerekiyor. Bunun için de -haşa- Allah yoktur yahut da dinlerin hepsi aynı yerden çıkmıştır. İnsanların uydurmasıdır bahanelerine sığınıyorlar.

Bunu göremiyorlarsa körlük, bir yanı yaptıkları yanlışlara karşı çıkıp bir yanı da bir şey olmaz diyorsa aldanmışlık yahut da bunların hepsini bile bile yapıyorsa bu da İslam düşmanlığıdır. Bu konuda Allah, son gönderdiği kutsal kitap olan Kur’an-ı Kerim’in Kafirun suresinde şu ifadeleri kullanıyor:

﴾1﴿ De ki: “Ey inkârcılar!
﴾2﴿ Ben sizin tapmakta olduğunuz şeylere tapmam.
﴾3﴿ Siz de benim taptığıma tapıyor değilsiniz.
﴾4﴿ Ben sizin taptıklarınıza tapacak değilim.
﴾5﴿ Siz de benim taptığıma tapıyor değilsiniz.
﴾6﴿ Sizin dininiz size, benim dinim banadır.

Sizin dininiz derken inanmayan kişiler de dahildir bu ifadeye. Yani inanmadığınız inancınız sizindir, benim inancım da benimdir. Madem ki geçmiş geri gelmiyor. Geleceğe de hakim değiliz. Şimdiki zamanın içinde var olabiliyor. Ve madem ki yaşayacağımız ömür sınırlıdır, gençliğimiz dahil bizden gidecek. Öyleyse sapkınlık içinde yaşamanın ne anlamı vardır?

Teknolojinin gelişmiş olması, her şeye ulaşmanın kolaylaşmış olması -haşa- Allah’ı yok etmez. O’nun varlığına bir zarar vermez. İslam’ı anlamak için zahmet edip de araştırmayanlar işin kolayına kaçıp -haşa- Allah yoktur, dinler yalandır bahanelerine sığınıyorlar.

İşin komik tarafı ise İslam’da hoş olmayan şeyleri yaparak, kendilerince protesto ediyorlar. Körlük müdür? Aldanmışlık mıdır? yahut da bunun adı İslam düşmanlığı mıdır?

İslam düşmanlığı mı? Körlük mü? Aldanmışlık mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Sosyal Türk ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!