Modern technology gives us many things.

Zayıfladığımı Nasıl Anlarım Diyorsanız Bu Yazıyı Okuyun!

Kilo verdiğimi nasıl öğrenebilirim? Diyet yapıyorum işe yarıyor mudur?

Zayıfladığımı nasıl anlarım?
0 2.432

Kilo problemi günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesidir. Elbette kilo almanın nedenleri arasında stres bir numarada görünüyor olsa da bunun yanında dengesiz beslenme, sağlıksız yiyecekler, aşırı çalışma ya da spor yapmama gibi etmenler de gösterilmektedir. Peki neden kilo veremiyorum? Zayıfladığımı nasıl anlarım? diye merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Zayıfladığımı nasıl anlarım?

Kilo verdiğinizi anlamanın çeşitli yöntemleri vardır. Elbette bunu kontrol etmeden önce spor yapmalı, diyet programları uygulamalı ya da zayıflama adına bir şeyler yapmalısınız. Öncelikle düzenli olarak not tutarak kilo verip vermediğinizi anlayabilirsiniz.

Bunun için tartınızı bir yere koyup yerinden hiç oynatmamanız gerekiyor. Çünkü tartılar yerleri değiştiğinde, zemin düzgün olmadığında sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. O nedenle tartınızın sürekli bir yerde kalması gerekiyor. Hergün tartıya çıkmak yerine 3 günde bir tartıya çıkıp kaç kilo olduğunuzu not ediniz. Bunu sürekli yaptığınızda 1 ayın sonunda ortaya çıkan farka inanamayacaksınız.

Zayıfladığınızı anlamanın yolları

Aslında yukarıdaki yöntem biraz sabır gerektiren, zaman isteyen yöntemdir. Bunun dışında idrarınızın rengine bakarakta kilo vermeye başlayıp başlamadığınızı kontrol edebilirsiniz. Vücudunuzdaki yağlar erimeye başladığında toksinler de dışarıya atılmaya başlamıştır demektir. Bu idrar yoluyla anlaşılabilir. Eğer idrarınızın rengi koyulaşmış, sararmışsa toksinler atılmaya başlamıştır demektir.

Elbette idrar renginin koyu olması sağlık açısından iyi değildir. Bunun önüne geçebilmek için bol bol su içebilirsiniz. Günlük 4-5 litre su tükettiğinizde böbrekler sürekli çalışacak, idrarınızın asidik seviyesi de azalacaktır. Bu da üriner sisteminin daha az hasar görmesine yardımcı olacaktır.

Zayıfladığımı nasıl anlarım?

Şimdilik zayıfladığımı nasıl anlarım başlıklı konuyla alakalı anlatacaklarımız bu kadar olup bir başka sağlık konumuzda daha detaylı bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz. Dahası için sağlık haberleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

BUNLARA BAKTINIZ MI?

Konuyla Alakalı Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.